Česká verze English version
Skip Navigation
 

Vyhledávání


Menu

o nás

Společnost Noe s.r.o. byla založena v roce 1993. Od samého začátku bylo naší snahou nabídnout netradiční textilní hračky, které jsou nejen esteticky zajímavé, ale mají i hodnotu didaktickou. Proto jsme se zaměřili zejména na výrobu maňásků a prstových maňásků , které umožňují aktivní zapojení děti do hry a dramatizaci pohádek. Didaktickou hodnotu maňásků potvrdilo i ocenění “Správná hračka".

Specifické postavení v našem sortimentu zaujímají licenční postavičky. Již od roku 1995 ve spolupráci s Dádou Patrasovou vyrábíme žížalu Jůlii a později i její kamarády kosa Oskara a kosici Kláru . Od roku 2000 dodáváme na základě licence ČT oblíbenou postavičku z televizní Kouzelné školky skřítka Františka , ke kterému se později přidala
i neméně populární Fanynka . Nabízíme také další známou televizní figurku klauna Kostkáče z dětského naučného pořadu Kostičky.

Na omak heboučké zdravotně nezávadné a prací postřižené froté nás přimělo k vytvoření samostatné série kojeneckých hraček pro naše nejmenší, kteří tak rádi vše zajímavé a nové ihned testují svými prvními zoubky. Splňují i nejpřísnější požadavky na zdravotní nezávadnost. Všechny naše hračky odpovídají evropským normám EN – 71 a byly certifikovány renomovanými zkušebními ústavy.

Kromě hraček se zabýváme i výrobou bavlněných pohádkových čepiček, ale i jednoduchých kostýmů , které jsou využívány jak pro dramatizaci pohádek v dětských kolektivních zařízeních, tak i jako zajímavé masky
pro karnevaly.

Ze spolupráce s oblíbeným protagonistou dětských pořadů Michalem Nesvadbou vzešel velmi originální výrobek - potahy na kliku , které měly světovou premiéru začátkem roku 2005 na největším veletrhu hraček
v německém Norimberku.

V tom samém roce vznikly díky spolupráci s přerovskou logopedkou Strykovou a s olomouckým centrem Tamtam speciální hračky – hroch Logopedik a medvídek pro výuku znakové řeči.

Zlomovým rokem byl pro nás rok 2009, kdy se na nás obrátil režisér Jan Svěrák s postavičkou medvídka Kukyho z právě připravovaného filmu. Výsledkem zajímavé a tvůrčí spolupráce s Janem Svěrákem a výtvarníkem filmu Jakubem Dvorským byl nejen Kuky, ale také další postavičky z filmu Kuky se vrací. Následující rok 2010 proběhl ve znamení opravdové Kukymánie. Byla to však pro nás velmi radostná práce, protože zájem o naše výrobky byl v té době zcela mimořádný. Završením úspěšného roku bylo udělení ocenění Hračka roku 2010 v kategorii licenčních hraček, které nám bylo uděleno na základě hlasování veřejnosti a poroty.

V roce 2010 jsme také stihli uvést na český i zahraniční trh nový typ klasických maňásků podle známých pohádek. Za sadu maňásků O veliké řepě se pyšníme oceněním Správná hračka.

Po úspěchu Kukyho se v roce 2011 rozběhla spolupráce s komiksovým kreslířem a výtvarníkem Petrem Morkesem – Komisař Vrťapka , s výtvarnicí Galinou Miklínovou – Hihlík z knížek o Lichožroutech a také práce na postavičce strašidýlka Chlupáče z pokračování filmového příběhu o čarodějnici Saxáně – Lexikon kouzel.

V roce 2012 vznikly díky spolupráci s autorkou knížek o józe pro děti Hanou Luhanovou a výtvarnicí Kateřinou Mesdag dvojice tzv. Jogových hraček – pejsek Jogi a kočička Salamba , za které jsme opět získali ocenění Správná hračka.

Naši orientaci na didaktické výrobky potvrdila v roce 2012 sada vestiček pro dopravní výchovu . Metodické hry pro mateřské i základní školy byly vyvinuty společně s pedagogy a i díky tomu byla naše sada oceněna jako Správná hračka.

Česká společnost Amanita design výtvarníka Jakuba Dvorského vytvořila řadu neobvyklých a výtvarně zajímavých počítačových her, které si ihned získaly srdce nejen dětských hračů po celém světě. Naše společnost vytvořila robůtka Josefa a robotku Bertu. na základě hlavních hrdinů z jejich nejznámnější hry Machinarium .

Nejen pro účely dekorativní, ale i pro poučení vyrábíme textilní dekorace "Roční období", které se dají velmi vhodně nakombinovat s naší bohatou nabídkou sítí. Nově také nabízíme různé kapsáře .

Pro mateřské školy ale nejen pro ně je určena naše nabídka molitanových stavebnic , které mají nezaměnitelný design a dají se využít jak pro hry, tak i pro tělocvik.
Noe s.r.o. se zaměřuje i na výrobu reklamních hraček a maskotů dle přání zákazníků. V této oblasti máme již dlouholeté zkušenosti a dobré vývojové zázemí.

Společnost Noe s.r.o. dodává své výrobky jak na tuzemský trh, tak
i úspěšně exportuje do celého světa.

Naším trvalým úkolem bylo, je a vždy bude, nabízet kvalitní a netradiční výrobky. Největší odměnou pro nás je pak Vaše spokojenost a radost Vašich dětí ze hry s výrobkem se značkou Noe.
 

Osecká 337
751 31 Lipník nad Bečvou
Czech republic
Tel.: 581 773 240
Fax: 581 774 037


E-mail: noe@noe.cz


 

Jůlie