https://www.high-endrolex.com/25 Aktuality - Mlsní medvědi a jejich úspěch na ZŠ Daneta - Noe

Aktuality

26.09.2022 | Mlsní medvědi a jejich úspěch na ZŠ Daneta

 

Ke konci minulého školního roku se nám ozvala paní učitelka z Hradce Králové, která pracuje s dětmi se středně těžkým mentálním postižením na Základní škola a střední škola Daneta. Podělila se s námi o dojemný příběh o tom, že je celým školním rokem doprovázeli naši mlsní medvědi - Miška a Nedvěd - společně četli jejich příběhy, hráli divadlo, vařili, soutěžili, skládali obrázky. A nakonec za odměnu dětem pořídili i plyšáčky z naší dílny.


No posuďte podle fotek sami, udělali jim plyšáčci radost? ♥


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby toho nebylo málo, paní učitelka nám také povyprávěla o jejich úspěchu na největší marmeládové soutěži na světě - Dalemain Marmalade Awards and Festival. Rádi se s Vámi o tento příběh podělíme.

 

Víte, jaký je rozdíl mezi džemem a marmeládou? Žáci Speciální školy Daneta v Hradci Králové ano. A dokonce umí marmeládu vyrobit. A ne ledajakou. Jejich specialitou je pomerančová marmeláda. 

 

26. května 2022 byl škole doručen "královskou poštou" dopis z Velké Británie, konkrétně z největší marmeládové soutěže na světě - Dalemain Marmalade Awards and Festival. V lednu 2022 jsme totiž do soutěže poslali se třídou 2.P dvě skleničky pomerančových marmelád a přihlásili se do dvou z několika kategorií. Konkrétně do kategorie Dětí a Nové generace. V obou kategoriích jsme k našemu upřímnému překvapení a nadšení obsadili krásná bronzová třetí místa. Velice nás tento úspěch těší. Pomerančovou marmeládu žáci vařili a asi i někteří chutnali vůbec poprvé. Zvláštní ingrediencí naší marmelády, která porotu zaujala, byl med z mladých smrkových výhonků.


Marmelády posloužily především pro lednovou tříkrálovou sbírku, kterou jsme ve škole uspořádali 7. ledna, a výtěžek sbírky putoval na český Dětský hospic Nadačního fondu Klíček. Podobných míst není v České republice zatím mnoho a celé téma dětské paliativní péče si jistě zaslouží více pozornosti. Teprve na začátku tohoto roku byl veřejnosti představen dokument zvaný Koncepce péče o děti a dospívající se závažnou, život limitující a ohrožující diagnózou a jejich rodiny. Podle jeho autorů, odborníků z mnoha oborů napříč institucemi ve zdravotnictví i sociální oblasti, by mohl být základním stavebním kamenem oficiální vládní strategie. Představitelé Nadačního fondu Klíček, manželé Královcovi, jsou zakladateli prvního dětského hospice v České republice. Byl vybudován v obci Malejovice ve středním Posázaví. 


První samostatný dětský hospic vůbec vznikl teprve počátkem 80. let ve Velké Británii v Oxfordu. Britové mají velké sociální cítění a smysl pro charitu. A jsou to také milovníci pomerančových marmelád. Není tedy náhodou, že v roce 2005 vznikla ve Velké Británii již zmiňovaná charitativně orientovaná marmeládová soutěž, která čím dál více získává na světovém věhlasu. Letos porota vybírala ze 3000 vzorků z více než 30 zemí světa. Porotci byli mimo jiné z obchodu Fortnum & Mason, který dodává vítězné marmelády na dvůr královny Alžběty II. Před pár dny dozněly ve Velké Británii velkolepé oslavy královniných rekordních 70 let na trůnu. Jistě vám neunikl roztomilý skeč, který médii prolétl a pobavil celý svět. Britské symboly - tradiční čaj o páté, královna Alžběta II., medvídek Paddington a to, co mají společné, je sendvič s pomerančovou marmeládou. 


Právě ocenění Lepkavé tlapky medvídka Paddingtona k nám z Velké Británie připutovalo. Toto krásné ocenění doprovázené radostí a chutí pomerančové marmelády nám symbolizuje, jak je důležité společně tvořit, udržovat tradice, překonávat se a nebát se změřit síly i v zahraničí. A především, jak je krásné a důležité pomáhat ostatním. To jsou hodnoty, které budeme i nadále se žáky a klienty Danety ctít, udržovat a šířit dál. S nadšením, motivováni krásným oceněním a výtěžkem charitativní sbírky celou akci zopakujeme velmi rádi i příští rok. 

 

Za žáky a kolektiv Danety

 

Iva Pavlatová 

 

 
 
 

Aktuálně   Vítejte v Noe
13.06.2024 | Kde nás letos můžete potkat
 

Seznam prodejních akcí, na kterých můžete vidět naše hračky naživo najdete zde. Výborný program, skvělá hudba, české řemeslné výrobky a skvělé potraviny. Těšíme se, že se za námi přijete podívat .

 

26.09.2022 | Mlsní medvědi a jejich úspěch na ZŠ Daneta
 

Ke konci minulého školního roku se nám ozvala paní učitelka z Hradce Králové, která pracuje s dětmi se středně těžkým mentálním postižením na Základní škola a střední škola Daneta. Podělila se s námi o dojemný příběh o tom, že je celým školním rokem doprovázeli naši mlsní medvědi - Miška a Nedvěd - společně četli jejich příběhy, hráli divadlo, vařili, soutěžili, skládali obrázky. A nakonec za odměnu dětem pořídili i plyšáčky z naší dílny. No posuďte podle fotek sami, udělali jim plyšáčci radost? ♥

 

21.09.2022 | Oboustranné hračky oceněny "Správnou hračkou"
 

 

Odborná porota dne 13.9.2022 rozhodla o udělení ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA našim oboustranným hračkám: 

Kuře - slepiceKuře - kohoutTyrannosaurus  a Želva

Máme z naší jedenácté "Správné hračky" velkou radost! Jdeme slavit :-) 

 

Logo Správná hračka

 

 

  Hračky a kostýmy vyrábíme již od roku 1993. Za všechno může diplomová práce tehdy čerstvé absolventky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a první místo v soutěži začínajících podnikatelských nápadů. Od té doby uplynulo hodně vody v řece Bečvě, která protéká naším Lipníkem a my jsme za tu dobu vyrobili obrovské množství hraček, které se staly neodmyslitelnou součástí dětského života již minimálně dvou generací. Hračky vyrábíme rádi a nepřestává nás těšit, že o ně máte stále zájem.

 

zákaznický servis   najdete nás   platební metody

kontakt

vrácení a výměna zboží

ochrana osobních údajů


Obchodní podmínky
reklamační řád
ceník dopravy
EET


najdete nás na Facebooku
charitativní činnost
naši partneři

   

maestro mastercard

visa visa electron 

 

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

 

Rozumím   Více informací

 

https://www.high-endrolex.com/25